Szlachetna Paczka - zachęcamy do włączenia się do akcji dodał Admin

04-12-14 17:29

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom po raz trzeci wezmą udział w "Szlachetnej Paczce". Podczas poniedziałkowego meczu z Effectorem Kielce zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującej rodzinie.

Zawodnicy z Radomia wspierają inicjatywę od dwóch lat. W ubiegłym roku zawodnikom wraz z kibicami i sponsorami udało się zebrać ponad 2 000 złotych. Za te pieniądze zakupiono m.in. lodówkę.

Tym razem Wojskowi wspomogą rodzinę pana Tadeusza. - Pan Tadeusz (65 l.) wychowuje samotnie czwórkę dzieci: Igora (18 l.), Wiktorię (17 l.), Jana (15 l.) i Amelię (10 l.). Mężczyzna został sam z dziećmi po śmierci żony, czworo dorosłych dzieci już opuściło dom i założyło własne rodziny, a pozostałe pociechy są pod opieką taty. Sam jest już w podeszłym wieku, zmaga się z chorobami (dwukrotnie przeszedł zawał oraz ma kłopoty z nogą, co uniemożliwia mu sprawne poruszanie się) i nie może podjąć pracy zarobkowej - czytamy w opisie, przekazanym przez Szlachetną Paczkę.

Potrzeby rodziny nie są wygórowane: żywność, odzież i środki czystości. Oprócz tego pan Tadeusz nieśmiało wspomina o meblach kuchennych.

Podczas poniedziałkowego meczu z Effectorem Kielce na trybunach przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy. Zawodnicy wraz z kibicami zakupy zrobią w hipermarkecie E.Leclerc, który również włączył się do Szlachetnej Paczki. – Myślę, że nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać do udziału w akcji. Wspólnymi siłami możemy pomóc potrzebującym. Mamy nadzieję, że uda się zebrać większą kwotę niż w zeszłym roku – mówi Daniel Pliński.

W poniedziałek jeszcze wyraźniej będzie się dało odczuć, że wszyscy tworzymy jedną siatkarską rodzinę, która może pomóc potzrebującym. Dlatego gorąco zachęcamy do hojnego wsparcia akcji.