Prezydent i firma Cerrad pamiętają o mistrzach Polski dodał Admin

23-06-15 15:48

Prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz firma Cerrad oficjalnie podziękowali siatkarzom RCS-u Cerrad Czarnych Radom, którzy zdobyli tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski.

Władze Radomia nie ukrywały, że sukcesy sportowe są świetną wizytówką miasta. - Wasz sukces to wyjątkowa promocja Radomia i zawsze z wielkim uznaniem odnosimy się do sportowców - powiedział Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.

W sukcesie mieli udział także zawodnicy, reprezentujący barwy seniorskiej drużyny Cerrad Czarnych Radom. - Jest to na pewno wielki sukces tych młodych chłopaków, którzy przy pomocy kolegów z pierwszego zespołu zdobyli Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Trud był tym większy, że uczestniczyli jednocześnie w rozgrywkach juniorskich, w których zajęli piąte miejsce w Polsce. W sumie rozegrali aż 63 mecze w sezonie - przyznał Jacek Skrok, prezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Z kolei Radosław Witkowski, prezydent miasta wyraził nadzieję, że młodzieżowi mistrzowie Polski już wkrótce dołączą do seniorskiej drużyny. - Mam nadzieję, że to dopiero początek waszej wielkiej siatkarskiej kariery. Wierzę, że w przyszłości będziecie reprezentować barwy Czarnych w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jesteście młodzieżowymi mistrzami Polski w kraju mistrzów świata i to pokazuje jaki jest potencjał siatkówki w Polsce i jakie są możliwości waszego rozwoju - gratulował.

Głos w imieniu drużyny zabrał Jakub Wachnik. - Dziękuję władzom miasta za wsparcie, które czujemy niemalże na każdych meczach. Mamy nadzieję, że to wspólne działanie będzie kontynuowane. Dziękujemy również pani Halinie Bąk i panu Arturowi Michorowskiemu, którzy pomagają nam nie tylko finansowo, ale przede wszystkim zawsze wspierają nas duchowo, co jest bardzo ważne - dodał siatkarz.

Słowo do zawodników skierowała również Halina Bąk, prezes firmy Cerrad. - Jest mi bardzo miło być sponsorem tytularnym Plusligi, ale również i grupy, która gra w Młodej Lidze. Miałam okazję być na finale Młodej Ligi i zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Bardzo się cieszę, że mogę z Wami być - przyznała.

Firma Cerrad ufundowała dla zawodników pamiątkowe koszulki z napisem "RCS Cerrad Czarni Radom - Młodzieżowy Mistrz Polski", a także drobne upominki. Z kolei siatkarze odwdzięczyli się fotografią z dekoracji, którą otrzymał również Prezydent Miasta.