Michał Bryl i Kacper Kujawiak mistrzami Europy! dodał Admin

31-08-15 10:03

To był prawdziwy pokaz siły. Michał Bryl i Kacper Kujawiak na plażach w Macedo de Cavaleiros w drodze do finału stracili zaledwie jednego seta. W nim również pokazali ogromną klasę. Siatkarze Czarnych Radom pewnie sięgnęli o tytuł mistrzów Europy do lat 22.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak potwierdzili wysoką formę z rywalizacji grupowej. W drugiej rundzie duet Radomskiego Centrum Siatkarskiego przekonująco rozprawił się Litwinami  Arnas Rumsevicius i Lukas Kazdeilis 2:0 (21:13, 21:16). Trudniejszą przeprawą okazał się pojedynek którego stawką był awans do strefy medalowej. Niklas Rudolf/Clemens Wickler zdecydowanie okazali się najbardziej wymagającymi rywalami. Biało-czerwoni przegrali pierwszego seta. Zaskoczeni dobrą postawą  niemieckiej ekipy mieli kłopot z wyprowadzaniem akcji. W drugiej odsłonie reprezentanci Radomia poprawili grę, ale jej losy ważyły się niemal do ostatniej piłki. Na szczęście więcej „zimnej krwi” wykazali w niejMichał Bryl i Kacper Kujawiak. W tie breaku wydarzenia zdominowali już podopieczni Mirosława Malca odnosząc zasłużone zwycięstwo 2:1 (16:21, 21:19, 15:10).

W półfinale siatkarze Czarnych zmierzyli się z mocnym duetem Igor Velichko i Maxim Sivolap. Szybko objęli prowadzenie 7:4, w kolejnych akcjach Rosjanie potwierdzili drzemiące w nich umiejętności. Długo trwała zacięta wymiana. Kapitalna obrona Kacpra Kujawiaka i blok kolegi z zespołu pozwoliły rozstrzygnąć odsłonę na swoją korzyść. Podobny przebieg miał drugi set, ostatecznie  Michał Bryl i Kacper Kujawiak zwyciężyli 2:0 (21:17, 21:19). Finał nie miał już tak emocjonującego przebiegu.  Romain Di Giantommaso/Maxime Thiercy, reprezentanci Francji tylko w pierwszym secie próbowali walczyć. Biało-czerwono zwyciężyli 2:0 (21:17, 21:12) zasłużenie zapewniając sobie złoty medal mistrzostw Europy!