Siatkarze spotkali się młodzieżą z Jedlińska dodał Admin

29-01-16 08:47

Siatkarze klubu Cerrad Czarni Radom spotkali się z młodzieżą w Jedlińsku. W sali Gimnazjum opowiadali o swojej przygodzie ze sportem, rozdawali autografy, pozowali do zdjęć, odbyli również krótki pokazową rozgrzewkę, a także mecz.

Wizyta nie była przypadkowa. Jedlińsk uczestniczy w autorskim projekcie Partnerstwa Regionalnego CZARNI. Poza tym tamtejsze Gimnazjum słynie z osiągnięć odniesionych na sportowych arenach przez młodzież.

Po prezentacji i profesjonalnej rozgrzewce gimnazjaliści rozegrali mecz z siatkarzami. Tradycyjnie wynik był sprawą drugorzędną. - Ważniejsza jest dobra zabawa i promocja sportu. W dzisiejszych czasach, w których młodzież coraz więcej czasu spędza przy komputerach, ma szeroki dostęp do innych rzeczy, każda taka inicjatywa jest szczególna podkreślenia - zapewnił Kamil Dziewierz, wójt Jedlińska.

Zawodnicy rozdawali wszystkich chętnym autografy, pozowali do zdjęć. Dużo rozmawiali z uczniami. Wielu z nich świetnie odnajdowała się roli fanów. Gimnazjaliści w tym sezonie dopingowali zespół z Radomia podczas wyjazdowego meczu w Częstochowie, spotkać można było też na spotkaniach w hali MOSiR przy ul. Narutowicza.

- Naszym zadaniem jest wskazanie drogi do sukcesu nie tylko w sporcie, ale pokazanie tego co w życiu jest bardzo istotne. Tak naprawdę wszystko jest możliwe i każdy może w swoim życiu coś osiągnąć - przyznał Wojciech Żaliński. Uczestnik styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich oblegany przez kilkanaście minut.

O tym że uprawianie sportu może być fajnym sposobem na życie, okazją do zobaczenia wielu zakątków świata przekonywali również Jakub Zwiech, Patryk Szczurek, Zack La Cavera, a także trener Robert Prygiel. Wszyscy zgodnie podkreślali rolę nauczycieli i szkoleniowców, ale też zasady dobrego wychowania.