Medal „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego” odebrany dodał Admin

28-01-17 07:06

Siatkarski klub z Radomia wyróżniony został medalem „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”.

Wyróżnienie przyznawane jest w uznaniu zasług na rzecz rozwoju powiatu radomskiego. - Czarni przez 95 lat istnienia związani są z ziemią radomską. Poza grą w lidze i pucharach władze tego utytułowanego klubu stawiają na szkolenie młodych sportowców - uzasadniła decyzję Teresa Bartosiewicz, Przewodnicząca Kapituły.

- Obecnie Cerrad Czarni Radom uczestniczą w projekcie „Partnerstwa Regionalnego”. Jego celem jest realizowanie pozytywnego i efektywnego marketingu terytorialnego poprzez kreowanie wizerunku m.in. powiatu radomskiego - podkreślił również Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

Okolicznościowa uroczystość miała miejsce w piątkowe popołudnie podczas VIII Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego. W imieniu klubu medal odebrali Mariusz Szyszko, prezes Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel, trener i Wojciech Żaliński, kapitan zespołu PlusLigi.

Medal „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego” odebrali również emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego, animatora sportu Witolda Smaga oraz współzałożyciela klubu piłkarskiego Zorza Ludwinów Krzysztof Chmielewski. Najlepszymi sportowcami w powiecie radomskim uznani zostali natomiast utalentowana judoczka z gminy Kowala Klaudia Chobot i zawodnik sztuk walki Michał Borkowski z Pionek.

Gościem specjalnym gali był multimedalista w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Imprezę uświetnił występ młodzieży z domu kultury w Skaryszewie. Było też magicznie za sprawą iluzjonistów: Adriana Pruskiego (Just Edi Show) i Czarka Gołębiowskiego (Czarek Czaruje).